"Kto czyta książki, żyje podwójnie" – Umberto Eco

Dziecko i samochód…

Dodano w kategorii: Gazeta, dnia on 19 października 2009

Świat dziecka

Nawet dziecko potrzebuje trochę rozrywki umysłowej. Połączone jest ona z możliwością rozwoju i nauki poprzez zapoznanie się z kolorowymi stronami czasopisma.

Świat dziecka powinien być kolorowy. Kształtowanie zmysłów młodego człowieka odbywa się za pomocą wyrazistych kształtów, które powinny być różnobarwne. Jak dowodzą badania specjalistów umysły młodych ludzi łatwiej przyswajają tak odebrane bodźce zewnętrzne i łatwiej je zapamiętują. Dlatego też dzieci powinny mieć w swoim otoczeniu takie właśnie przedmioty. Rodzicom można ułatwić tą sprawę za pomocą odpowiednich akcesoriów. Jednym z nich są czasopisma dla dzieci. Przyciągają wzrok dzieci kolorowymi okładkami. Wewnątrz też dużo barw, okraszonych bajkowymi postaciami. Dzieci chętnie sięgają po tego typu czasopisma bo są zazwyczaj wesołe i łatwe przeanalizowania. Autorzy mają zwykle wykształcenie pedagogiczne, zatem wiedzą jakie treści w takim piśmie powinny się znaleźć. Nierzadko rodzice czytają artykuły sami, bo też chcą poczuć atmosferę młodych lat. Dzieci widząc to przysiadają się do czytających rodziców i grono czytających powiększa się dość szybko. Na rynku istnieje wiele tytułów, które w swoim zamyśle są pismami dla dzieci.

Czasopisma samochodowe

Świat samochodów jest ogromny. Cały czas trzeba się dokształcać w dziedzinie techniki i wyposażenia tych najpopularniejszych pojazdów świata.

Kupno samochodu to nie lada przedsięwzięcie. Zwłaszcza jeżeli jest to pierwszy samochód, a przyszły właściciel nie bardzo orientuje się w realiach rynku. Trzeba uważać na wszelkie ukryte wady pojazdów oraz kruczki stosowane przez sprzedających. Lawinowo sprowadzane samochody z zagranicy są dziś nie lada problemem dla użytkowników polskich dróg, którzy zmagają się z poruszającymi się wrakami. Żeby ustrzec przed takimi problemami posiadaczy praw jazdy, wydawcy postanowili wydawać czasopisma związane z motoryzacją. Stanowią one bardzo duży udział w rynku prasowym, bowiem praktycznie każdy kierowca jest zainteresowany faktami, które są w tych czasopismach zamieszczane. O obecność na łamach takiej prasy walczą też producenci pojazdów. Biorą oni udział w porównaniach samochodów poszczególnych marek, które są podzielone według określonych kryteriów. Dobra ocena osób uczestniczących w testach, może się przełożyć na wynik sprzedaży takiej marki w punktach dealerskich. Pisma motoryzacyjne są ponadto bogate w zdjęcia i porady dla kierowców.

Tagi: , , , , ,