"Kto czyta książki, żyje podwójnie" – Umberto Eco

Sport, Kuchnia…

Dodano w kategorii: Gazeta, dnia on 9 listopada 2009

Sportowe wiadomości

Każdy sport ma swoich fanów. Kibice dzielą się na czynnych czyli tych ,którzy są obecni na każdym meczu oraz biernych, których zainteresowanie ogranicza się do śledzenia wyników.

Przyjęło się mówić, że sport to domena mężczyzn. Twierdzi się, że to właśnie mężczyźni są odbiorcami wszelkich wiadomości związanych ze sportem. Oczywiście jest to nieprawda bo sportem interesują się także kobiety. Niekiedy jest to zdecydowanie większe zainteresowanie, potwierdzone większym zaangażowaniem w wydarzenia sportowe. Mężczyzn można określić jako biernych pasjonatów sportu. Często wystarczą im tylko wiadomości sportowe do całkowitego spełnienia swojego zainteresowania. Takie wieści można uzyskać przede wszystkim w telewizji, ale równie popularne jest czytanie gazet poświęconych sportowi. Na łamach takich czasopism, czytelnik może dowiedzieć się ciekawostek o aktualnie przebiegających zdarzeniach sportowych. Oczywiście dzieje się to z pewnym opóźnieniem, które jest zależne od rodzaju gazety i częstotliwości jej wydawania. Najświeższe wieści możemy poznać już kilka godzin po odbywającym się wydarzeniu. Ponadto kibice mają dostęp do aktualnych statystyk, ligowych tabel oraz porównań drużyn i zawodników.

Gotowanie

Poznać wszystkie przepisy świata to marzenie niejednej osoby, której pasją jest gotowanie. Oczywiście jest to niemożliwe, ale ogromną pomocą służą w tym przypadku poradniki kulinarne.

Wielu ludzi marzy o tym aby nauczyć się gotować. Sam proces nie jest trudny, bowiem każdy potrafi wstawić garnek lub patelnie na palnik i pilnować żeby zawartość się nie przypaliła albo nie wykipiała. Jednak ugotowanie czegoś naprawdę pysznego i wyjątkowego jest już trudniejsze i nie można się tego nauczyć w jeden dzień. Wielcy kucharze pobierali nauki przez kilka bądź kilkanaście lat. Ale nie wszyscy przecież mają zamiar zostawać szefami kuchni wielkich restauracji. Najważniejsze żeby być szefem kuchni we własnym domu i dostosować swoje umiejętności do upodobań domowników. Umożliwia to czytanie poradników, które mają nauczyć tych, którzy nie mieli jeszcze z gotowaniem do czynienia, jak zrobić coś naprawdę fantastycznego do jedzenia. Sam widok potraw umieszczonych na zdjęciu przyprawia o zawrót głowy, a po przeczytaniu receptury moglibyśmy zasiąść już do stołu. Pisma o gotowaniu są zazwyczaj tygodnikami i nie ograniczają się tylko do podawania przepisów na poszczególne potrawy i dania. Zawierają wiele kolorowych zdjęć i porad z zakresu gotowania.

Kolorowe magazyny

Publikacje w kolorowych czasopismach są oparte na życiu osób publicznych. Musimy pamiętać, że to też ludzie i wszelkie nieprawdziwe informacje mają wpływ na ich prywatne życie.

Życie osób publicznych jest pozbawione praktycznie wszelkiej prywatności. Gwiazdy świata muzyki, aktorzy, sportowcy czy też politycy są świadomi tego, że ich życie w dużej mierze należy do szeroko pojętego audytorium. Wszyscy nie mogą śledzić bezpośrednich losów tych osób. Dlatego też dla pozostałych zainteresowanych stworzono pisma, które w przejrzysty sposób pokazują jak miewają się celebryci. Pisma kolorowe wydawane są bardzo dużych nakładach. Mają za zadanie przyciągnąć uwagę czytelnika szybko i sprawnie. Dzieje się tak dzięki odpowiedniej ilości zaskakujących zdjęć oraz umiejętnie dopasowanych komentarzy i podpisów. Czasopisma

Tego rodzaju mają dość dużą ilość stron i są zazwyczaj tanie. Cena jest dopasowana w taki sposób, aby na dany egzemplarz mogło sobie pozwolić jak najwięcej czytelników. Kolorowe gazety zawierają też zwykle horoskopy, krzyżówki i inne łamigłówki, domowe porady oraz zapowiedzi następnych numerów. Do każdego wydania dołącza się gadżety reklamowe, które mają uatrakcyjnić egzemplarz gazety.

Tagi: , , , , ,