"Kto czyta książki, żyje podwójnie" – Umberto Eco

Informacja dodatkowa

Dodano w kategorii: Gazeta, dnia on 6 października 2009

Niemal każdy marzy o tym, żeby zaraz po wstaniu z łóżka napić się kawy i przeczytać najnowsze wydanie gazety z wiadomościami.

Każdy rodzaj wiadomości jest ważny dla człowieka. Ludzie szukają dostępu do informacji w każdym miejscu i o każdym czasie. Bez wątpienia dobrze poinformowany człowiek ma więcej do powiedzenia i w lepszy sposób potrafi przystosować się do realiów świata. Wiadomości można uzyskiwać na różne sposoby. Bardzo popularne jest oglądanie telewizji w której zawarte są najświeższe informacje z całego globu. Alternatywą jest słuchanie radia i cogodzinnych audycji z najciekawszymi wydarzeniami. Ale najbardziej popularną i najbardziej dostępną formą uzyskiwania nowych informacji jest gazeta. Tutaj każdy czytelnik znajdzie newsy z całego świata. Nie ma ograniczeń regionalnych, bowiem gazety można kupić niemal wszędzie, dlatego też prasa codzienna święci takie triumfy. Informacje w niej zawarte, trafiają do czytelnika z kilkugodzinnym opóźnieniem, która wynika z przygotowania tekstu przez dziennikarza oraz wydrukowania gotowego czasopisma. Gazetę można poza tym zabrać praktycznie wszędzie i w każdym momencie możemy mieć do niej dostęp.

Komputery

Aby poznać możliwości komputerów oraz urządzeń multimedialnych, które znajdują się w naszych domach, konieczne jest zapoznanie się z wszelkimi nowinkami technicznymi, które pojawiają się na rynku.

Świat staje się coraz bardzie skomputeryzowany. Z maszynami mamy do czynienia praktycznie wszędzie. Pojawiły się w naszym życiu kilkanaście lat temu i nic nie zapowiada tego, żeby w najbliższym czasie sytuacja się zmieniła. Tym bardzie, że niemal każdego dnia pojawiają się informacje o tym, że wynaleziono nowe urządzenie elektronicznie, która jak zapewnia producent, na pewno ułatwi ludziom życie. Właśnie takie informacje możemy uzyskać z czasopism dotyczących komputeryzacji i multimediów. Na łamach takich magazynów są ponadto zamieszczane informacje dotyczące komputerów. Poznajemy ich budowę, komponenty oraz przede wszystkim ceny. Jest to nieocenione źródło danych, dla osób które są w trakcie wyboru przyrządu multimedialnego. W czasopismach takich zawarto bowiem opinie osób, które miały doświadczenia z owym urządzeniem oraz opisują jego działanie. Czasopisma są kolorowe i liczą zazwyczaj kilkadziesiąt stron objętości. Czytelnicy mają możliwość otrzymania ponadto darmowych programów multimedialnych, które są dołączane do wydania gazety.

Tagi: , , , ,

Książka z książki?

Dodano w kategorii: Czytelnictwo, dnia on 18 września 2009

Czytanie książki z książki, a może książki z komputera?

Tytuł niniejszego krótkiego niezwykle tekstu dotyczy właściwie tego, że nie zawsze właściwie mamy okazję czytać książki z książki, ale staje się to czytaniem książek z komputera, ale więc jest już używanie tak zwanych e-booków, które być może już w jakiś sposób mieliśmy okazję poznać w naszym dotychczasowym życiu. Tak mniej więcej wygląda cała ta sprawa, o której tutaj sobie staramy powiedzieć co nieco. Niektórzy twierdzą, że ciężko jest się skupić przy komputerze i jest w tym wszystkim również dość sporo prawdy. Właściwie to nie możemy być zdziwieni, że niektórzy mają takie właśnie zdanie na ten temat, ponieważ przecież mają do tego wszystkiego całkowite prawo. Co zatem uczynić w tej oto sytuacji? Chyba za bardzo nie mamy wyjścia: powinniśmy najzwyczajniej w świecie w jakiś sposób włączyć się do tak właśnie rozpoczętej i prowadzonej dyskusji i może nawet zająć w niej jakieś konkretne stanowisko? To już właściwie wyłącznie nasza sprawa i nasz biznes. I właściwie niechaj już to tak właśnie pozostanie.

Czy książki są wszędzie? Czy uważamy, że książki znajdują się wszędzie?

Jeśli pytanie, które właśnie wybrzmiało wyda się nam nieco jednakże dziwne, to właściwie chyba nic w tym dziwnego aż takiego bardzo nie będzie, gdyż… istotnie może się ono wydawać dość mocno zadziwiające. To, co się może wydawać nam zupełnie dziwne, dziwaczne i nierozsądne jest zarazem w jakimś tam niewielkim może, ale zawsze, stopniu prawdą. W końcu widzieliśmy zapewne, że książki są obecne w domu każdego oraz każdej z nas. Są one w sklepach, bibliotekach, księgarniach, antykwariatach, wypożyczalniach, czytelniach, stoiskach przed różnymi miejscami, instytucjami i budynkami. Jak zatem generalnie rzecz biorąc widać, są one naprawdę obecne w bardzo wielu miejscach na naszym świecie. Można je wszystkie odrzucić i nie chcieć czytać – w końcu jesteśmy wolnymi ludźmi i mamy do dyspozycji naszą wolność na różne i naprawdę przeróżne sposoby. Możemy ją również wykorzystać w taki właśnie sposób. Ale czy nie warto jednak czegoś dobrego sobie poczytać w domowym zaciszu i przed kominkiem, jeśli go posiadamy?

Tagi: , , , ,