"Kto czyta książki, żyje podwójnie" – Umberto Eco

Książki dla dzieci

książki dla dzieciMimo ogólnego wrażenia, że w pędzie życia, jaki dzisiaj wiedzie większość rodziców oraz w dobie tak rozwiniętej technologii tradycyjne rozrywki oraz sposoby spędzania czasu z dziećmi, takie jak chociażby czytanie książek odchodzą w zapomnienie, nic bardziej mylnego. Na szczęście nadal istnieje bardzo wielu rodziców, którzy kupują książki dla dzieci, albo w wersji standardowej, czyli tradycyjnej albo w wersji elektronicznej i bardzo chętnie im je czytają. Ciekawostką jest fakt, iż nie są to tylko książki dla dzieci obecnych czasów, czyli książki napisane bardzo niedawno, albo będące odpowiednikiem obecnych nowoczesnych bajek. Okazuje się, że rodzice bardzo chętnie wracają do książek, jakie sami czytali bądź jakie im czytali ich rodziców – to samo dotyczy zresztą bajek oglądanych w telewizji.

Książki dla dzieci – tradycja ma znaczenie

Tradycyjne bajki, a więc takie, które cieszyły się popularnością jakiś czas temu nadal znajdują swoich zwolenników, a to przede wszystkim z powodu poruszanej tematyki oraz z powodu morału, który z nich wynika. Morał w bajkach, również w książkach ma bardzo duże znaczenie, dlatego rodzic powinien pilnować jakie książki dla dzieci jego pociechy czytają.

Nigdy nie jest tak, zarówno jeśli chodzi o książki, filmy, gry komputerowe czy inne rozrywki, że dziecko można pozostawić z tymi rozrywkami samemu sobie. Może się bowiem okazać, że dziecko natrafi na książkę tak naprawdę nie skierowana dla siebie – dlatego właśnie rodzic zawsze powinien sprawować nad wszystkim pieczę. Należy pamiętać, że książki dla dzieci to nie tylko bajki, to również historie wśród których nie wszystkie rzeczywiście się dla nich nadają . Ostrożności nigdy za wiele.

Książki dla dzieci – gdzie kupić?

Aby nie popełnić błędu i najlepiej się go ustrzec, najlepiej kupować książki w specjalistycznych księgarniach, radząc się sprzedawców. Można zdecydować się na księgarnie stacjonarne jak i internetowe – wszystko zależy od tego co jest dla nas istotne, cena czy może inne elementy.

Jeśli zależy nam na cenie oraz bardzo szerokim wyborze, to oczywiście znacznie lepszym wyborem będzie księgarnia internetowa, gdzie książki dla dzieci można znacznie lepiej składować. Natomiast takim księgarniom mogą dorównać te stacjonarne, ale zazwyczaj jedynie te w większych miastach.

Pamiętaj – najważniejsze jest jednak to, jakie książki dla dzieci wybieramy, aby niosły dobre dla nich przesłanie.

Comments are closed.