"Kto czyta książki, żyje podwójnie" – Umberto Eco

Po drugiej stronie maski..

Dodano w kategorii: Literatura obca, Thriller, dnia on 25 marca 2009

Harris Thomas w książce „Hannibal po drugiej stronie maski” wykreował bohatera, którego psychikę dokładnie zbadał, przenikając w jej głąb i doszukując się jednocześnie źródeł zła. Zło, które zostało opisane w tej książce ma charakter lustra – zagląda bowiem do wnętrza duszy. W powieści odnajdziemy geniusza zbrodni wykreowanego przez Milczenie owiec, Czerwonego Smoka i Hannibala. Morderca to twór doskonały autora, dzięki czemu podkreślił on kryminalistyczną atmosferę powieści. O duszę Hannibala walczą kontrastujące ze sobą zjawiska, między innymi: miłość i nienawiść, brzydota i piękno. Dogłębne opisy morderstw pobudzają wyobraźnię czytelnika. Osoba, która bierze do ręki tę książkę, musi być odważna! Czytelniku naprawdę warto przeżyć dreszczyk emocji razem z bardzo interesującą fabułą powieści.

Jeżeli chciałbyś dać się porwać swoim zmysłom – to ta książka jest stworzona idealnie dla Ciebie. Weź ją i odnajdź siebie po drugiej stronie maski…

Tagi: , , , , ,

„Pachnidło” i „Kain”

Dodano w kategorii: Opowiadanie, Praca zbiorowa, Renesans, Starożytność, Thriller, dnia on 18 lutego 2009

PachnidłoPachnidło to wybornie napisana książka: zaskakująca idea – rzeczywistość postrzegana przez pryzmat zapachu, genialny bohater – kreacja niepozornego Jeana – Baptysty, fenomenalne opisy zapachów i renesansowej Francji, napięcie utrzymane do samego końca. Poprzez lekturę tej książki twój zmysł węchu zostanie wyostrzony. Ogarniający lęk towarzyszyć będzie kolejnym morderstwom. Dowiesz się jak wygląda geniusz zbrodni. I w końcu przekonasz się że Pachnidło trafia do każdego, nawet najbardziej obojętnego czytelnika.

Z kolei „coś z innej beczki” dla czytelników odważnych to opowiadanie „Kain”, które jest utworem bardzo oryginalnym, przede wszystkim ze względu na swoich autorów. Zostało bowiem stworzone przez grupę nastoletnich internautów. Czytając tę opowieść nie zauważamy jednak jakiejś niespójności, co mogłoby wynikać z tak dużej liczby autorów. Jego treść porusza wątki biblijne osadzone jednak we współczesności. „Kain” to opowieść, która trzyma w napięciu do ostatniego momentu, poruszająca pewne wątki religijne. Dla niektórych odbiorców „Kain” ma wręcz charakter bluźnierczy. Przekonaj się sam, czy książka ta zasługuję na taką opinię?

Tagi: , , , , , ,