"Kto czyta książki, żyje podwójnie" – Umberto Eco

Po drugiej stronie maski..

Dodano w kategorii: Literatura obca, Thriller, dnia on 25 marca 2009

Harris Thomas w książce „Hannibal po drugiej stronie maski” wykreował bohatera, którego psychikę dokładnie zbadał, przenikając w jej głąb i doszukując się jednocześnie źródeł zła. Zło, które zostało opisane w tej książce ma charakter lustra – zagląda bowiem do wnętrza duszy. W powieści odnajdziemy geniusza zbrodni wykreowanego przez Milczenie owiec, Czerwonego Smoka i Hannibala. Morderca to twór doskonały autora, dzięki czemu podkreślił on kryminalistyczną atmosferę powieści. O duszę Hannibala walczą kontrastujące ze sobą zjawiska, między innymi: miłość i nienawiść, brzydota i piękno. Dogłębne opisy morderstw pobudzają wyobraźnię czytelnika. Osoba, która bierze do ręki tę książkę, musi być odważna! Czytelniku naprawdę warto przeżyć dreszczyk emocji razem z bardzo interesującą fabułą powieści.

Jeżeli chciałbyś dać się porwać swoim zmysłom – to ta książka jest stworzona idealnie dla Ciebie. Weź ją i odnajdź siebie po drugiej stronie maski…

Tagi: , , , , ,

Piękne życie!

Dodano w kategorii: Literatura obca, Medycyna, dnia on 18 marca 2009

Czy można żyć bez pieniędzy? Schönburg Alexander w swojej książce odpowiada na to pytanie twierdząco, a dodatkowo już w samym tytule stwierdza, że możliwe jest nawet piękne życie bez pieniędzy. Utwór ten jest pewnego rodzaju refleksją nad współczesnym życiem Europejczyków, a dokładniej ich stylem bycia. Autor ukazuje nam, że wszelaki dobrobyt w życiu niekoniecznie wiąże się ze szczęściem. Szczęście, przede wszystkim, istnieje m.in. dzięki: dobremu samopoczuciu i radości dnia codziennego.

Medycyna alternatywna staje się co raz bardziej popularną. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej na ten tam to w książce „Powrót do harmonii” odnajdziesz wskazówki św. Hildegardy odnoszące się do sposobu życia, a także konieczne składniki diety oraz wszechstronne środki leczenia.

Tagi: , , , ,